Wystawa Tadeusz Kościuszko - człowiek idei

2021-05-04

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy online przygotowanej przez Muzeum Historii Polski pt: "Tadeusz Kościuszko - człowiek idei"

Marsz, marsz Batory - historia bliźniaczego statku

2021-05-04

Prezentujemy pocztówkę z naszych zbiorów przedstawiającą bliźniacze polskie transatlantyki MS Piłsudski i MS Batory. Fotografia wykonana została przez czempińskiego fotografa Leonarda Durczykiewicza.

Kartka z historii kościańskiego muzeum

2021-05-04

Dziś mija 40 lat od podjęcia Uchwały przez Miejską Radę Narodową w sprawie utworzenia w Kościanie Muzeum Regionalnego z siedzibą w Ratuszu. Zapraszamy do lektury.

Wielkanocne życzenia

2021-05-04

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, Dyrektor i Pracownicy Muzeum Regionalnego w Kościanie składają Państwu najlepsze życzenia.

Film o 6. Pułku Strzelców Wielkopolskich

2021-05-04

6 marca 1919 r. rozkazem Dowództwa Głównego, oddziały walczące na froncie południowo - zachodnim powstania wielkopolskiego, przekształcono w 6. Pułk Strzelców Wielkopolskich. O jego losach opowiada najnowszy film, który mogą Państwo zobaczyć bezpośrednio na naszej stronie lub kanale na YouTube.

W rocznicę potyczki pod Pawłowicami - film

2021-05-04

Dokładnie 102 lata temu, 11 stycznia 1919 roku miała miejsce potyczka pod Pawłowicami, w czasie której ofiarę życia złożył pierwszy z Kościaniaków – Franciszek Masztalerz.