Zmarł Maciej Morawski

2021-06-09

W niedzielę 6 czerwca w Paryżu, w wieku 91 lat zmarł Maciej Morawski, polski dziennikarz i publicysta, wieloletni paryski korespondent Rozgłośni Polskiego Radia Wolna Europa, wybitny działacz emigracyjny, współpracownik Jerzego Giedroycia i paryskiej "Kultury".

Wystawa plenerowa

Wystawa plenerowa "Konstytucja 3 maja"

2021-05-04

Szanowni Państwo w związku z przypadającą w tym roku 230. rocznicą uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji, pragniemy zaprosić na wystawę plenerową.

Wystawa Tadeusz Kościuszko - człowiek idei

2021-05-04

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy online przygotowanej przez Muzeum Historii Polski pt: "Tadeusz Kościuszko - człowiek idei"

Marsz, marsz Batory - historia bliźniaczego statku

2021-05-04

Prezentujemy pocztówkę z naszych zbiorów przedstawiającą bliźniacze polskie transatlantyki MS Piłsudski i MS Batory. Fotografia wykonana została przez czempińskiego fotografa Leonarda Durczykiewicza.

Kartka z historii kościańskiego muzeum

2021-05-04

Dziś mija 40 lat od podjęcia Uchwały przez Miejską Radę Narodową w sprawie utworzenia w Kościanie Muzeum Regionalnego z siedzibą w Ratuszu. Zapraszamy do lektury.

Wielkanocne życzenia

2021-05-04

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, Dyrektor i Pracownicy Muzeum Regionalnego w Kościanie składają Państwu najlepsze życzenia.