Fotorelacja z kreatywnych zabaw z Herbkiem
W niedzielę 8 czerwca kilkuset mieszkańców Kościana wzięło udział w warsztatach przygotowanych przez kościańskich muzealników.
Podczas kreatywnych zabaw z Herbkiem dzieci wraz z rodzicami i opiekunami wykonały przeszło 200 maskotek "Herbka", które mogły zabrać ze sobą.
W trakcie warsztatów oprócz pluszaka Herbka, w przystępny sposób można było poznać historię o kościańskim herbie, samodzielnie wykonać herb Kościana, wykorzystując do tego przygotowane naklejki oraz spędzić miło czas przy innych atrakcjach przygotowanych przez pracowników kościańskiego muzeum. Pomimo, niesprzyjającej pogody nasze stoisko odwiedziło blisko 500 osób. Wszystkim uczestnikom warsztatów serdecznie dziękujemy i zapraszamy na wystawy i inne eventy organizowane przez Muzeum Regionalne w Kościanie.