Dr Henryk Florkowski - Honorowy Obywatel Miasta Kościana

Dr Henryk Florkowski - Honorowy Obywatel Miasta Kościana O dr Henryku Florkowskim - cykl spotkań.

W setną rocznicę urodzin dr Henryka Florkowskiego Muzeum Regionalne w Kościanie i Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Oddział w Kościanie we współpracy z Prof. dr hab. Violetta Julkowską z Wydziału Historii UAM przygotowały wspólnie cykl zajęć edukacyjnych poświęcony pamięci dr Florkowskiego - Honorowego Obywatela Miasta Kościana.

Liczny udział w wydarzeniach wzięli nauczyciele oraz uczennice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie, którzy skorzystali z zaproszenia adresowanego na stronach BPB do wszystkich kościańskich szkół.

W dniach 8 oraz 28 października klasy IV SP nr 1 z wychowawczyniami uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych w gościnnych salach PBP. Dzieci usłyszały tam historię Doktora i obejrzały prezentację oraz wystawę tematyczną, przygotowaną przez Muzeum Regionalne. Następnie zilustrowały różne przykłady działalności lekarskiej, społecznikowskiej i publicystyczno-historycznej dr Florkowskiego.

Z kolei klasy VII i VIII SP nr 1 w dniach 28 i 29 października wzięły udział w grze miejskiej, idąc śladami miejsc i instytucji związanych z bogatą działalnością dr Florkowskiego. Na trasie gry prowadzącej ulicą W. Maya, a dalej przez sanatorium, Wały Żegockiego, szpital, Rynek i inne obiekty, młodzież poznawała szczegóły związane z pracą dr Florkowskiego i odpowiadała na pytania umieszczone w Karcie Gry. Lekcje biblioteczne oraz grę miejską przygotowały wspólnie i poprowadziły prof. Violetta Julkowska z UAM w Poznaniu i mgr Katarzyna Julkowska z Muzeum Regionalnego w Kościanie. Planujemy w przyszłości powtórzenie tych wydarzeń dla zainteresowanych szkół.