Dzisiaj jest 22 Lutego 2019, Piątek, imieniny obchodzą:
sprawdź prognozę dla Kościana

"Starym obiektywem" - VII Noc Muzeum w Kościanie

Dodano: 11 maja 2018

Serdecznie zapraszamy na VII Kościańską Noc Muzeów, która odbędzie się 19 maja 2018 r. w godzinach 18:00-24:00. Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod znakiem zdjęć wykonanych starym aparatem. Oprócz zdjęć portretowych z początku XX wieku, wykonanych w atelier czempińsko-kościańskiego fotografa, Pana Wacława Skąpskiego, na wystawie pt: "Starym obiektywem" zaprezentujemy zdjęcia współczesnego Kościana wykonane przez Pana Filipa Fornalika również za pomocą aparatu z początku XX wieku.

Dodatkową atrakcją dla zainteresowanych będzie możliwość pozowania do fotografii, 

którą wykonana aparatem atelierowym Pan Stefan Drobner oraz udział w procesie wywoływania zdjęcia w ciemni.


Wszystkich kinomaniaków i nie tylko zapraszamy do obejrzenie wystawy "Mundurów filmowych". Jest to praktycznie ostatni dzwonek, aby z bliska zobaczyć a może i przymierzyć część garderoby noszoną przez gwiazd Hollywood i światowego kina.

Wszystkie wystawy stałe będą dostępne dla zwiedzających. Dodatkowo wystawa stała „Królewskie miasto Kościan” wzbogacona została w tym roku o nową prezentację pt.: ”Jak w Kościanie sukno tkano”. Kto nie widział – zapraszamy.

19 maj 2018 r. - startujemy od 18:00 do 24:00

W ramach imprez towarzyszących - Muzeum Gorzelnictwa w Turwi zaprasza do zwiedzania. Pierwsze wejście o godz. 18:00, natomiast drugie o godz. 20:00.
Dodatkowo 9 czerwca Muzeum Gorzelnictwa w Turwi zaprasza na obchody 100-lecia swojego istnienia.