Dzisiaj jest 25 Czerwca 2019, Wtorek, imieniny obchodzą:
sprawdź prognozę dla Kościana

Otwarcie wystawy malarstwa

Dodano: 12 lipca 2018

W piątek 13 lipca, o godz. 13.00 zapraszamy na otwarcie wystawy pt. Uroki Kościana i okolic w akwarelach Zdzisława Połącarza. Wystawa inauguruje 4 Międzynarodowy Plener Malarski - Kościan 2018

Zdzisław Połącarz
Artysta malarz o 58. letnim krajowym i zagranicznym dorobku artystycznym. Urodzony 19 kwietnia 1945 r. w Oświęcimiu. Jest członkiem Związku Plastyków Warmii i Mazur, Stowarzyszenia Artystów Niepełnosprawnych w Krakowie, Stowarzyszenia Artystów Polskich na Ukrainie i Białorusi, a także członkiem Stowarzyszenia Artystów Integracji Europejskiej SAIE w Szczecinie i od 2010 r. Stowarzyszenia Artystów Angielskich w Bostonie. Maluje starą architekturę, pejzaże wiejskie, obiekty sakralne, przyrodę, portrety i martwą naturę. Wypowiada się w różnych technikach plastycznych, m.in. w rysunku, pastelu, malarstwie olejnym i akwarelowym. Jego twórczość cechuje delikatność i nastrojowość. Ma na swoim koncie bogaty dorobek artystyczny. Jest inicjatorem plenerów malarsko-rzeźbiarskich, które zaowocowały aktywną współpracą artystów polskich, niemieckich, rosyjskich, białoruskich i ukraińskich oraz wieloletnim ich komisarzem i konsultantem. Jego prace znajdują się w zbiorach polskich i zagranicznych muzeów oraz w kolekcjach prywatnych.

Na wystawie będzie można zobaczyć blisko 40 akwarel z plenerów  organizowanych w ostatnich latach m.in. przez miasto Kościan.