Dzisiaj jest 25 Czerwca 2019, Wtorek, imieniny obchodzą:
sprawdź prognozę dla Kościana

Opencaching w Muzeum

Dodano: 20 grudnia 2018

Nowa forma zabawy zawita do naszego Muzeum - tzw. opencatching. Już od 27 grudnia w 100. rocznicę wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego, ruszy nowa zabawa dla osób, które lubią szukać ukrytych skrzynek.

Czym jest opencatching?

To zabawa, rodzaj gry terenowej, która polega na odszukaniu pojemnika najczęściej jedynie na podstawie współrzędnych geograficznych. W pojemniku znajduje się logbook, czyli papierowy dziennik, do którego należy się wpisać, Warto też ten wpis potwierdzić w logu internetowym na stronie opencaching.pl.
To hobby jest sposobem na poznanie wielu ciekawych miejsc, gdyż najczęściej skrzynki są ukrywane w miejscach, które coś ciekawego pokazują. Często są to takie miejsca, o których milczą szeroko znane przewodniki. Jest to też motywacja do ruszenia się z domu. 

W naszym Muzeum owa tajemnicza skrzynka znajduje się na ekspozycji stałej Bohaterowie 1918-1919, ale jest pewien haczyk. Skrzynęczkę otwiera kod uzyskany w trakcie jednej z naszych dwóch misji w Escape Roomie - łatwej 45 minutowej lub trudnej 60 minutowej. Po wstukaniu odpowiedniego kodu morse'a uczestnik/uczestnicy otrzymają kod do kłódki otwierającej skrzyneczkę. Co w niej jest? Oprócz wspomnianego logbooka, reszta to już tajemnica, którą trzeba samemu odkryć.

WAŻNE

Skorzystanie z zabawy po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu na udział w konkretnej misji i w godzinach pracy Muzeum. 

Wszelkie dodatkowe informacje o skrzynce można uzyskać na stronie serwisu http://Opencaching.pl; o naszym Escape roomie na stronie https://lockme.pl/koscian/muzeum-regionalne-w-koscianie/rezerwa-skautowa/

Rezerwacja terminu pod nr tel 655122934

Wstęp i udział w zabawie jest darmowy. Start od 27 grudnia 2018 r. do momentu rozpoczęcia remontu.