Dzisiaj jest 20 Września 2018, Czwartek, imieniny obchodzą:
sprawdź prognozę dla Kościana

Kurs podstaw fotografii dla młodzieży

Dodano: 20 czerwca 2017

Czy interesujesz się fotografią? Czy wiesz co to aparat otworkowy i jak go wykonać? Czy wiesz jak kiedyś wywoływano zdjęcia w ciemni? Nie? To zapraszamy Cię na kurs podstaw fotografii.

Kolejna oferta przeznaczona dla młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Kościana i okolic, na której będą mogli dowiedzieć się szeregu ciekawostek z dziedziny fotografii. Ponadto każdy z uczestników będzie mógł samodzielnie skonstruować aparat otworkowy a następnie wykonam nim zdjęcia w plenerze, które wywoła w ciemni jak za dawnych lat. Zajęcia odbywać się będą pod nadzorem Pana Stefana Drobnera, artysty-plastyka form przemysłowych i grafiki użytkowej, który posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe jak i uprawnienia do prowadzenia zajęć merytoryczno-praktycznych z młodzieżą. 

Kurs będzie odbywał się w Muzeum Regionalnym w Kościanie (duża sala w Ratuszu, I piętro),ciemni znajdującej się w Galerii Olejniczak- Drobner przy ul. Piłsudskiego oraz w plenerze w dniach 04.07-07.07.2017. 

 

Rejestracja na Kurs Podstawowej Fotografii od 22 czerwca pod nr tel. 65 5122934 lub osobiście w Muzeum, decyduje kolejność zgłoszeń, liczba uczestników ograniczona - max. 10 osób. 

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest zapoznanie się z treścią i akceptacja Regulaminu Kursu a w przypadku osób niepełnoletnich dostarczenie pisemnej zgody od rodziców/ opiekunów prawnych na uczestnictwo w zajęciach (druk dostępny w muzeum).


REGULAMIN
Kursu Podstaw Fotografii

Termin kursu: 04-07 lipca 2017 r.
Kurs Podstaw Fotografii ma formę zajęć dydaktyczno-praktycznych.

Organizator: Muzeum Regionalne im. dra Henryka Florkowskiego w Kościanie.
Uczestnicy kursu: Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Kościana i okolic.
Miejsce kursu: Muzeum Regionalne w Kościanie, duża sala I piętro, ul. Rynek 1 (Ratusz), ciemnia w Galerii Olejniczak - Drobner na ul. J. Piłsudskiego, teren miasta Kościana.  

WARUNKI UCZESTNICTWA

* Udział w kursie podstaw fotografii jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest akceptacja Regulaminu, a w przypadku osób niepełnoletnich – wypełnienie i dostarczenie pisemnej zgody rodziców lub opiekuna prawnego, która stanowi integralną część Regulaminu (załącznik).

* Zgłoszenia na Kurs odbywają się od czwartku 22 czerwca telefonicznie pod nr 65 5122934.

* O udziale w Kursie decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc - 10.

* Zajęcia przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Kościana i okolic.

* W trakcie kursu uczestnicy zrealizują 4 bloki tematyczne związane z: projektowaniem, obrazem, fotografią w teorii i praktyce. W ramach zajęć praktycznych uczestnicy kursu samodzielnie zbudują aparat do robienia zdjęć otworkowych, a następnie wykonają nim zdjęcia i wywołają je w ciemni.

* Każda indywidualna osoba otrzyma fachową pomoc fotograficzną i merytoryczną podczas kursu.

* Materiał do realizacji poszczególnych ćwiczeń zapewni Organizator.

* Organizator zapewnia dla uczestników ciepłe i zimne napoje.

* Wyżywienie uczestnicy przynoszą we własnym zakresie.

* Kurs odbywać się będzie pod nadzorem Pana Stefana Drobnera na dużej sali w Muzeum (I piętro) oraz w ciemni na ul. Piłsudskiego w Galerii Olejniczak-Drobner; Pan Stefan Drobner posiada uprawnienia do prowadzenia zajęć dydaktycznych z młodzieżą.

* Prace wykonane podczas kursu zostaną własnością ich twórców. Organizator przewiduje po kursie zorganizowanie mini-wystawy prac, które powstaną w ramach kursu. Termin mini-wystawy zostanie podany podczas zajęć.

* Muzeum Regionalne w Kościanie nie bierze odpowiedzialności za nie przestrzeganie zasad BHP związanych z użytkowaniem ciemni fotograficznej i korzystaniem z chemicznych odczynników.

ORGANIZATOR
Muzeum Regionalne im. dra. Henryka Florkowskiego w Kościanie
ul. Rynek 1, 64-000 Kościan
tel. 65 5122934