Dzisiaj jest 20 Września 2018, Czwartek, imieniny obchodzą:
sprawdź prognozę dla Kościana

Aktualności RSS

Piknik Historyczny - Czasy Pierwszych Piastów

21 sierpnia 2017
Serdecznie zapraszamy! Już 3 września na Wałach Żegockiego w Kościanie, przy ulicy Strzeleckiej zagości grupa rekonstrukcyjna odtwarzająca życie i obyczaje średniowieczne.

Fotogaleria z Pikniku militarnego

11 września 2018
W pierwszy weekend września odbył się Piknik militarny poświęcony Polskim Siłom Zbrojnym na misjach pokojowych. Uczestnicy mogli skorzystać z kilku przygotowanych na terenie Łazienek przy Ferfecie atrakcji, takich jak: możliwość strzelania na strzelnicy ASG obsługiwanej i obsługiwanej przez Stowarzyszenie im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej; oglądać dwa stoiska z replikami współczesnych i historycznych karabinów oraz z używaną współcześnie bronią, która została wycofana z użytku i pozbawiona cech bojowych czy przejechać się wokół Ferfety samochodem terenowym Humvee. Dodatkowo wszyscy zainteresowani mogli porozmawiać z uczestnikiem kilku misji pokojowych, które miały miejsce na przestrzeni kilkunastu ubiegłych lat na terenie Afganistanu, Iraku i innych krajów ogarniętych konfliktami. W trakcie imprezy dobyły się pokazy współczesnych taktyk bojowych. W celach promocyjnych wykorzystano specjalnie przerobiony samochód marki Skoda, którym członkowie Stowarzyszenia im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej wyjechali na miasto zachęcając do przybycia na piknik. Wszystkie publikowane zdjęcia dzięki uprzejmości Pana: Adama Matuszewskiego oraz Jacka Olejniczaka.

2 września - Muzeum nieczynne

31 sierpnia 2018
Szanowni Państwo. Informujemy, ze dnia 2 września, z uwagi na Piknik Militarny na terenie Łazienek, muzeum będzie nieczynne. Serdecznie zapraszamy na imprezę w godzinach 14:00-18:00.

Piknik historyczny - Polskie Siły Zbrojne na misjach pokojowych

21 sierpnia 2018
Już 2 września (niedziela) zapraszamy w godzinach 14:00-18:00 na Piknik historyczny pt: "Polskie Siły Zbrojne na misjach pokojowych".

Mobilne Planetarium w Muzeum

26 lipca 2018
Kościański Uniwersytet Młodego Odkrywcy zaprasza 4 sierpnia tym razem, wyjątkowo do Muzeum na pokaz pt. „Mała Gwiazdka” o godzinie 10:00 dla dzieci w wieku 5-8 lat oraz na pokaz pt. „Opowieści o gwiazdach i planetach” o godzinie 11:30 dla dzieci w wieku 9-12 lat. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy pod numerem telefonu 500 014 582. Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z dorosłym opiekunem

Podwójny wernisaż - fotogaleria

21 lipca 2018
W piątek 13 lipca nastąpił nie jeden, ale aż dwa wernisaże w naszym Muzeum.

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych w Muzeum Regionalnym w Kościanie

16 lipca 2018
Prosimy o zapoznanie się z poniższą treścią Klauzuli informacyjnego o przetwarzaniu danych osobowych w Muzeum Regionalnym w Kościanie - wymagana zgoda i podpis przy wniosku o wystawienie promesy. Poniżej plik do wydruku, który prosimy o dostarczenie wraz z wnioskiem o promesę.

Otwarcie wystawy malarstwa

12 lipca 2018
W piątek 13 lipca, o godz. 13.00 zapraszamy na otwarcie wystawy pt. Uroki Kościana i okolic w akwarelach Zdzisława Połącarza. Wystawa inauguruje 4 Międzynarodowy Plener Malarski - Kościan 2018

Otwarcie wystawy "Ojcowie Niepodległości" - fotogaleria

22 czerwca 2018
We wtorek 19 czerwca nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy plenerowej pt: "Ojcowie Niepodległości", którą przygotował Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu. Podczas otwarcia dla przybyłych słuchaczy wykłady wygłosili: Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu, Pan dr hab. Rafał Raczek oraz Dyrektor Muzeum Regionalnego w Kościanie Pan mgr Dariusz Kram. Wykłady poświęcone były dążeniu Polaków do odzyskania nieodległości oraz o specyfice przebiegu walk na terenie frontu południowo-zachodniego w Wielkopolsce, w którym udział brali członkowie Rezerwy Skautowej z Kościana. Przybliżono również osoby poszczególnych "Ojców Niepodległości". Wystawa będzie dostępna przed Ratuszem do 2 lipca.

Letnie warsztaty rzeźbienia w drewnie

19 czerwca 2018
Dla wszystkich uczniów ostatnich klas podstawówki, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych przygotowaliśmy ofertę na wakacje. Zapraszamy na letnią edycję warsztatów rzeźbienia w drewnie. Zajęcia pod kierunkiem Pana Mariana Malińskiego, artysty-rzeźbiarza, odbędą się w wiatraku Michał na Skwerze Krimpen w Kościanie. Termin zajęć 9-13 lipiec 2018 r. godz. 10.00-14.00. Liczba miejsc ograniczona. Zapis osobiście w Muzeum lub telefonicznie pod nr tel. 655122934. Osoby niepełnoletnie musza dostarczyć pisemną zgodę od rodziców/ opiekunów prawnych na uczestnictwo w zajęciach. (Plik do pobrania i wypełnienia poniżej) Udział w warsztatach bezpłatny. Zapraszamy.