Dzisiaj jest 29 Stycznia 2020, Środa, imieniny obchodzą:
sprawdź prognozę dla Kościana

Aktualności RSS

Piknik Historyczny - Czasy Pierwszych Piastów

21 sierpnia 2017
Serdecznie zapraszamy! Już 3 września na Wałach Żegockiego w Kościanie, przy ulicy Strzeleckiej zagości grupa rekonstrukcyjna odtwarzająca życie i obyczaje średniowieczne.

Zimowe warsztaty rzeźbienia w drewnie

08 stycznia 2020
Muzeum Regionalne w Kościanie zaprasza uczniów klas 7-8 podstawówki oraz szkół ponadpodstawowych z terenu Kościana na "Zimowe warsztaty rzeźbienia w drewnie A.D. 2020".

Życzenia na Nowy Rok

31 grudnia 2019
Szanowni Państwo. Na Nowy Rok życzymy wszystkim zdrowia, pomyślności w pracy i życiu prywatnym i rodzinnym oraz spełnienia marzeń - Dyrektor oraz Pracownicy Muzeum Regionalnego w Kościanie.

Książki do pobrania w wersji pdf

23 grudnia 2019
Szanowni Państwo. W związku z dużym zainteresowaniem książkami: "Materiały archiwalne do dziejów Kościana" oraz "Południowo-zachodnia Wielkopolska w powstaniu 1918/1919 roku"udostępniamy wspomniane pozycje na naszej stronie w wersji pdf do pobrania. Jednocześnie informujemy, że wyżej wymienione pozycje w tej chwili nie są dostępne do nabycia w wersji książkowej. Życzymy miłej lektury.

24-26 grudnia - Muzeum nieczynne

19 grudnia 2019
Szanowni Państwo, informujemy, że z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, nasze Muzeum będzie nieczynne w dniach 24-26 grudnia 2019 r.

Życzenia na Boże Narodzenie

19 grudnia 2019
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu wielu radosnych i ciepłych chwil, odpoczynku w rodzinnym gronie oraz mnóstwa pomyślności w Nowym Roku.

Dziedzictwo Wielkopolski - wykład pt"Mozaika językowa" dr Błażej Osowski

25 listopada 2019
12 grudnia o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kościanie odbędzie się wykład z cyklu Dziedzictwo Wielkopolski pt: "Mozaika językowa". Wykład poprowadzi dr Błażej Osowski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na wykład zapraszają Prezes Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk prof, UAM dr hab. Andrzej Gulczyński, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Kościanie Dariusz Kram oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kościanie Jadwiga Gidel. Patronat honorowy - Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Wstęp wolny.

Wernisaż wystawy "Kościan oczami gościa" - galeria

10 października 2019
8 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Pana Dariusza Żabińskiego pt: "Kościan oczami gościa". Wszyscy zainteresowani wystawą mogą obejrzeć ją do 31 października. Poniżej fotogaleria z tego wydarzenia.

"Kościan oczami gościa" - wystawa fotograficzna

01 października 2019
Muzeum Regionalne w Kościanie ma zaszczyt zaprosić na autorską wystawę fotograficzną Pana Dariusza Żabińskiego pt:"Kościan oczami gościa", której wernisaż odbędzie się 8 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej o godz. 18.00.

Wystawa na ul. Wrocławskiej - przedłużona

06 września 2019
Informujemy, że wystawa plenerowa na ul. Wrocławskiej poświęcona "Pamięci mieszkańców ziemi kościańskiej pomordowanych przez hitlerowców w 1939 r." została przedłużona. Jest to okazja dla wszystkich zainteresowanych aby zapoznać się z sylwetkami zamordowanych mieszkańców ziemi kościańskiej w pierwszych miesiącach II wojny światowej.