Dzisiaj jest 27 Kwietnia 2018, Piątek, imieniny obchodzą:
sprawdź prognozę dla Kościana

Aktualności RSS

Piknik Historyczny - Czasy Pierwszych Piastów

21 sierpnia 2017
Serdecznie zapraszamy! Już 3 września na Wałach Żegockiego w Kościanie, przy ulicy Strzeleckiej zagości grupa rekonstrukcyjna odtwarzająca życie i obyczaje średniowieczne.

Mundury filmowe w Muzeum

20 kwietnia 2018
Brad Pitt, Jean Reno, Gary Oldman, Tomasz Kot, Marcin Dorociński - te i inne nazwiska są nam bardziej lub mniej znane z wielkiego i mniejszego ekranu. Każda z tych postaci wciela się w innego bohatera w granych przez siebie filmach czy serialach, przywdziewa często bardzo bogate i barwne stroje.

Akcja: Powstanie

03 kwietnia 2018
Miasto Poznań oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłasza "AKCJĘ: POWSTANIE", której partnerem będzie m.in. Muzeum Regionalne w Kościanie. W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą wybuchu powstania wielkopolskiego nadarza się niepowtarzalna okazja do przeprowadzenia społecznej akcji gromadzenia pamiątek powstańczych przechowywanych w rodzinnych zbiorach i instytucjach. Zapraszamy każdego, kto posiada archiwalia (zdjęcia, listy, dokumenty, przedmioty) związane z genezą, przebiegiem, uczestnikami i następstwami powstania wielkopolskiego. Zebrane w Poznaniu i w Wielkopolsce materiały będą skanowane lub fotografowane przez specjalistów z wirtualnego muzeum historii Poznania CYRYL i zwracane właścicielom. Istnieje także możliwość ich czasowego udostępnienia lub przekazania do zbiorów muzealnych lub archiwalnych. Stworzymy z nich cyfrowy zbiór na platformie cyryl.poznan.pl i na stronie 27grudnia.pl oraz plenerową, mobilną wystawę wędrującą po Wielkopolsce. Właścicieli najciekawszych pamiątek nagrodzimy.

Wielkanoc 2018 r.

27 marca 2018
Szanowni Państwo. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Zdrowia, wspólnego spędzenia z Rodziną i wszelkiej pomyślności. Życzą Dyrektor oraz Pracownicy Muzeum Regionalnego w Kościanie. Jednocześnie informujemy,że w dniach 1-2 kwietnia Muzeum będzie nieczynne.

Fotogaleria z XIX seminarium historyków powstania wielkopolskiego 20.03.2018 r.

21 marca 2018
20 marca br odbyło się XIX seminarium historyków powstania wielkopolskiego. Ku prawdzie. Historycy powstania wielkopolskiego w pamięci następców, część II. Podczas spotkania wygłoszono wiele referatów dotyczących osób, które brały udział w powstaniu i zrelacjonowały je w swoich pamiętnikach oraz innych opisach. Dodatkowo w trakcie uroczystości uhonorowano medalem profesorów Bogusława i Michała Polaków, za ich wkład w badania powstania wielkopolskiego. W trakcie seminarium postulowano o możliwości nakręcenia filmu/ serialu opowiadającego o losach Wielkopolski pod pruskim zaborem oraz w trakcie powstania wielkopolskie. Poniżej prezentujemy fotogalerię zdjęć z tego spotkania.

XIX seminarium historyków powstania wielkopolskiego 1918-1919. Ku prawdzie. Historycy powstania wiel

07 marca 2018
Burmistrz Miasta Kościana, Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana zapraszają na: XIX seminarium historyków powstania wielkopolskiego 1918-1919 r. Ku prawdzie. Historycy powstania wielkopolskiego w pamięci następców, część II Miejsce spotkania: Ratusz, 20 marca 2018 r., godz. 13.00

Mini wystawa prac z Warsztatów rzeźbiarskich

28 lutego 2018
Prezentujemy fotogalerię z 3 edycji Warsztatów rzeźbiarskich pod kierunkiem Pana Mariana Malińskiego, artysty-rzeźbiarza, która miała miejsce w dniach 19-23 lutego.

Nowa animacja w muzeum

11 lutego 2018
W muzeum od dziś można obejrzeć nową animację zatytułowana "Jak w Kościanie Sukno tkano".

Zimowe "Warsztaty rzeźbienia w drewnie" 19-23 luty

25 stycznia 2018
Zapraszamy uczniów ostatnich klas podstawówki, gimnazjum i szkół średnich na kolejną zimową edycję "Warsztatów rzeźbienia w drewnie".

Piękno jest w Nas - wystawa prac

22 grudnia 2017
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy prezentującej prace wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie. Na wystawie zgromadzono kilkadziesiąt obrazów wykonanych różną techniką graficzną. Wystawa planowana jest do 14 stycznia 2018 r. Serdecznie zapraszamy